Mokslinės publikacijos

R. Andrew Paskauskas, ENISA: pasaulinio mobiliojo ryšio 5G tinklų projektavimas ir architektūra; grėsmės, rizikos, pažeidžiamumai bei kibernetinio saugumo aspektai (ENISA: 5G design and architecture of global mobile networks; threats, risks, vulnerabilities; cybersecurity considerations)

Europos Sąjungos kibernetinio saugumo agentūros (ENISA) tikslas – siekti aukšto bendro kibernetinio saugumo lygio visoje Europoje. Plačiau apie ENISA skaitykite čia. ENISA išsiskiria iš kitų pažangiausių technologijų kūrėjų 5G srityje tuo, kad siūlo strateginį sprendimą – jau nuo pat 5G architektūros projektavimo proceso pradžios į kibernetinio saugumo reikalavimus integruoti grėsmes, rizikas ir pažeidžiamumus. ENISA “5G tinklų grėsmių apžvalgoje” (Threat Landscape for 5G Networks, 2020) siūlo strateginę struktūrą bendrų (generinių) 5G platformų dizaino ir architektūros kūrimui. 5G – tai naujos kartos mobiliojo ryšio technologija, kuri yra diegiama ir veikia kartu su 4G, bet yra greitesnė ir atveria naujų galimybių mobilių duomenų naudojimui. Plačiau >>> 

Daiktų internetas – tai jau dabartis

IT prietaisų apsuptis ir internetas tapo įprasti mūsų gyvenime ­– nuo kompiuterių ir išmaniųjų telefonų, kuriuos naudojame patys, iki prietaisų ir jutiklių, kurių mes nepastebime, bet kurie supa mus kasdien. Gamyba, sveikatos priežiūra, energijos ir vandens tiekimas, transportas, logistika, prekyba, prekių stebėsena ir srautų valdymas, medijos, sauga ir pan. – praktiškai visose gyvenimo srityse ir ūkio sektoriuose valdymas ir stebėsena vyksta naudojant internetą ir skaitmeninius prietaisus, sąveikaujančius per tinklą. 
Plačiau >>

Nusikaltimų pėdsakai elektroninėje erdvėje. Kaip jie tiriami?

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Vilniaus aps. VPK) Kriminalistinių tyrimų skyriuje yra atliekami informacinių technologijų tyrimai, kurių pagrindiniai tiriamieji objektai yra stacionarieji kompiuteriai, nešiojamieji kompiuteriai, kompiuteriniai tinklai, mobiliojo ryšio telefonai, be to pastaruoju metu ypatingai didelis dėmesys skiriamas nusikaltimų tyrimui elektroninėje erdvėje. Įvertinant padaromų nusikalstamų veikų tyrimų, kuriuos padeda tirti Kriminalistinių tyrimų skyriaus specialistai, svarbą, Vilniaus aps. VPK pradėjo rūpintis specialiaisiais mokymais kriminalinės policijos pareigūnams.
Plačiau >>

Horvath, Z. , Bogaerts, S. Sijtsema, J., & Demeyer, K. Privatumas, rizikos, informacijos apsauga ir socialinių tinklų naudojimosi elgsena pagal atrinktus Flamandijos Universiteto studentus

Šimtai milijonų žmonių iš visų amžiaus grupių, iš įvairių socialinių tinklų dalijasi įvairia didžiulės apimties informacija tarpusavyje ir su kitais žmonėmis, tame tarpe atskleisdami daug asmeninės informacijos ir duomenų, ryšių su draugais ar mažiau pažįstamais asmenimis. Taip elgiamasi dažnai neįvertinant potencialių privatumo, saugumo ir profiliavimo rizikų. Su kuriomis iš jų dažniausiai susiduriama?
Plačiau >>