EU-HYBNET 3-iasis metinis seminaras #AW

2023 m. balandžio 20 d. Bukarešte (Rumunija) vyko EU-HYBNET trečiasis metinis praktinis seminaras #AW, kurio tikslas – pristatyti praėjusių metų EU-HYBNET projekto rezultatus ir kartu su įvairiomis hibridinių grėsmių suinteresuotosiomis grupėmis įvertinti projekto išvadų įgyvendinamumą, išgirsti galimas rekomendacijas dėl inovacijų diegimo ir standartizavimo.

Dalyviai kalbėjo apie kibernetines atakas ir jų žalą mūsų ekonomikai bei visuomenei. Jie taip pat akcentavo, kad dezinformacija ir hibridinės grėsmės sparčiai plinta, darydamos įtaką mūsų suvokimui ir yra susijusios su nacionaliniais pažeidžiamumais bei kultūriniais skirtumais.

Renginio metu saugumo srities inovatyvių sprendimų kūrėjai buvo kviečiami pristatyti mokslinius tyrimus ir (arba) inovacijas, kurios galėtų padėti kovoje su hibridinėmis grėsmėmis, ir tai ypatingai svarbu siekiant identifikuoti propagandą ir dezinformaciją. Diskusijos dalyviai taip pat aptarė temas, susijusias su melagienomis (angl. fake news) bei policijos pareigūnų vaidmeniu kovoje su hibridinėmis grėsmėmis. Renginio metu dalyviams buvo pristatytos priemonės, skirtos visuomenės informuotumo ir atsparumo skatinimui.

Diskusijos metu prie konsorciumo prisijungė ir ekspertai iš Europos išorės veiksmų tarnybos (angl. European External Action Service) ir Europolo, kurie taip pat dalijosi savo patirtimi kovojant su hibridinėmis grėsmėmis.

EU-HYBNET 3-iasis metinis seminaras #AW

Daugiau informacijos apie EU-HYBNET projekto svetainėje bei Twitter ir LinkedIn paskyrose.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos Horizontas 2020 pagal dotacijos sutartį Nr. 883054.