LT EN
2020 m. gegužės 12 d. startavo Europinis kovos su hibridinėmis grėsmėmis projektas

2020 m. gegužės 12 d. startavo Europinis kovos su hibridinėmis grėsmėmis projektas

Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų ir tyrimų centras (L3CE) kartu su stipriausiais partneriais Europoje dirbančiais kibernetinių grėsmių srityje, 2020 m. gegužės mėn. 12 d. nuotoliniu renginiu pradėjo projektą EU-HYBNET (angEmpowering a Pan-European Network to Counter Hybrid Threats). Projekto tikslas stiprinti ir palaikyti Europinį specialistų ir mokslininkų tinklą, skirtą hibridinių grėsmių gilesniam supratimui, identifikavimui ir jų valdymui. 

Penkerių metų trukmės projektas yra finansuojamas Europos Komisijos Horizontas 2020 programos. EU-HYBNET projekto konsorciumą sudaro 23 organizacijos iš 16 Europos šalių, tarp kurių ir Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų ir tyrimų centras L3CE (www.l3ce.eu). Projekto koordinatorius - Suomijos taikomųjų mokslų universitetas Laurea (https://www.laurea.fi)Suomijos civilinio saugumo švietimo srities flagmanas. Europos kovos su hibridinėmis grėsmėmis kompetencijos centras (Hybrid CoEhttps://www.hybridcoe.fi/ ), įsikūręs Helsinkyje, Suomijoje, yra pagrindinis projekto turinio dalies koordinatorius. 

Labai džiaugiamės, kad ES šalys vis aiškiau suvokia, kad hibridinės grėsmės nėra kažkoks tolimas ir nežymus “trukdymas”. Kad hibridinės grėsmės YRA tikras pavojus demokratijoms, kad tai YRA tikras ginklas, kurį autoritarinės šalys tobulina, naudoja ir ateityje naudos destabilizuoti mūsų visuomenes. Lietuvos patirtys susiduriant ir kovojant su hibridinėmis grėsmėmis labai vertingos šiame projekte, - teigia Egidija Veršinskienė, L3CE direktorė. 

“L3CE kompetencija dirbant su plataus spektro kibernetinėmis grėsmėmis bus labai paranki šiame projekte. Hibridinėms atakoms labai dažnai panaudojami kibernetiniai pažeidžiamumai. L3CE šiame projekte vadovauja “Kibernetinei temai” - viso EU-HYBNET projekte yra 4 teminės sritys, kurioms bus skiriamas pagrindinis dėmesys. Tai didelis L3CE kompetencijos ir įdirbio pripažinimas”, - sakė Evaldas Bružė, L3CE inovacijų architektas. 

Projekto metu bus identifikuotos egzistuojančios spragos ir poreikiai (ang. gaps and needs analysis), susiję su hibridinėmis grėsmėmis. „Įvardinti trūkumai ir poreikiai bus pagrindas projekto metu kuriamiems scenarijams ir mokymo tikslams“, - aiškina Hanna SmithHybrid CoE Tyrimų skyriaus direktorė. 

Daugiau informacijos: 

LinkedIn 

Twitter: @EuHybnet 

 

 Projektas finansuojamas Europos Sąjungos pagal Horizontas 2020 tyrimų ir inovacijų programą, projekto finansavimo sutarties Nr. 883054. 

 

PAPILDOMA INFORMACIJA: 

APIE EU-HYBNET 

Plačiau apie EU-HYBNET projektą skaitykite: https://cordis.europa.eu/project/id/883054 

APIE L3CE 

Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų ir tyrimų centras (L3CE) tai ne pelno siekianti organizacija, prisidedanti prie Lietuvos ir ES teisėsaugos institucijų pajėgumų bei gebėjimų stiprinimo kovoje su kibernetiniais nusikaltimais. L3CE nagrinėja greitai kintančius ir naujus saugumo iššūkius, tokius kaip hibridines grėsmes, informacinį saugumą ir kt. L3CE aktyviai veikia Europiniuose kompetencijos tinkluose (CMINE, ENLETS, SENTER, iLEANET), vykdo nacionalinius ir ES finansuojamus projektus. L3CE bendradarbiaudamas su partneriais teikia ES šalių teisėtvarkos institucijoms prieigą prie mokymų programų, mokslininkų ir tyrėjų sukurtų kriminalistikos įrankių, naujausių išradimų, technologijų ir metodų nusikaltimų elektorinėje erdvėje tyrimams. 

L3CE veikla nukreipta į dvi pagrindines sritis. 

L3CE fokusuojasi į kibernetinių, pilno spektro ir hibridinių grėsmių atpažinimo, bei jų stabdymo technologijas ir metodologijas. Kuriamos metodologijos apima tiek technologines priemones, tiek socialinius ir žmogaus elgsenos veiksnius. 

Kita svarbi sritis inovacijų įsisavinimo. L3CE plėtoja metodikas, padedančias teisėsaugos institucijoms greitai suprasti, ištestuoti ir pradėti naudoti savo kasdieniame darbe išradimus ir inovacijasL3CE išplėtotas lokalizuoto “inovacijų fabriko” modelis sulaukia stipraus palaikymo Europos Komisijoje ir tarp ES nacionalinių teisėsaugos institucijų. 

EU-HYBNET projekto dalyviai: 

 1. Laurea Universitetas, Suomija 

 1. Hybrid CoE, Suomija 

 1. Polish Platform for Homeland security (PPHS), Lenkija 

 1. Tromso Universitetas (UiT), Norvegija 

 1. Rise Švedijos tyrimų institutas, Švedija 

 1. KEMEA, Graikija 

 1. Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų ir tyrimų centras, VšĮ, Lietuva 

 1. Rey Juan Carlo Universitetas (URJC), Ispanija 

 1. Prancūzijos Ekologinio ir solidaraus perėjimo ministerija, Prancūzija 

 1. Europinė saugumo organizacija (European organisation for security (EOS)) 

 1. TNO, Nyderlandai 

 1. SATWAYS, Graikija 

 1. City of Espoo, Suomija 

 1. Sacro Cuore Katalikiškas Universitetas, A. Gemelli universitetinė ligoninė, Italija 

 1. M. Viteazul Nacionalinė žvalgybos akademija, Rumunija 

 1. Nyderlandų Gynybos ministerija, Nyderlandai 

 1. Valencijos miesto policija, Ispanija 

 1. Lenkijos vidaus saugumo agentūra, Lenkija 

 1. Norvegijos civilinės saugos direktoratas, Norvegija 

 1. Maldita, Ispanija 

 1. Vokietijos IT Saugumo sektoriaus centrinis ofisas, Vokietija 

 1. Kompetencijų centras COMTESSA, Vokietija 

 1. EK jungtinis tyrimų centras (Joint Research Centre European Commission (JRC)) 

 

Rašyti komentarą

  Vardas  
  Komentaras  
  Saugos kodas Keisti  
  Čia nieko neveskite  
    Siųsti  

Naujausi komentarai

Komentarų kolkas nėra