LT EN

Naujienos ir renginiai

Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų ir tyrimų centras prisidės prie es visuomenės saugumo

Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų ir tyrimų centras, kurio vienas iš steigėjų yra Mykolo Romerio universitetas, kartu su partneriais iš 12 Europos Sąjungos valstybių narių laimėjo Europos Komisijos finansavimą projekto „Innovation – Law Enforcement Agencies‘ Dialogue“ (I-LEAD) įgyvendinimui.

Plačiau >>

Rasizmą ir neapykantą skatinantys asmenys turi būti patraukti atsakomybėn

Lietuvos pilietinės visuomenės organizacijoms bei valstybės institucijoms dar daug reikia nuveikti mažinant nepakantumo apraiškas. Lietuvos žmogaus teisių centras yra ne kartą išreiškęs susirūpinimą dėl augančio rasizmo ir ksenofobijos Lietuvos visuomenėje.
Plačiau >>

Liūdna žmogaus teisių padėtis įkvepia pokyčiams

Valstybė nenori stiprios Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos – „90 proc. nukentėjusiųjų nesikreipia į valstybės institucijas, kai pažeidžiamos jų teisės“, – teigė Žmogaus teisių organizacijų koalicijos atstovai Seime vykusioje spaudos konferencijoje, kuri vyko Tarptautinės žmogaus teisių dienos proga. Paskelbtoje Lietuvos žmogaus teisių stebėjimo instituto apžvalgoje nurodoma: žmonės nesitiki, kad jų teisės gali būti apgintos.
Plačiau >>

Policijos dieną – gera žinia nevyriausybinėms organizacijoms

Policijos departamentas, atsižvelgęs į su diskriminacija dirbančių Lietuvos ir Europos nevyriausybinių organizacijų kreipimąsi, pakeitė savo prevencinių kovos su terorizmu veiksmų ilgalaikės programos diskriminacines nuostatas, išskiriančias „radikalų islamą” iš kitų religijų.
Plačiau >>

Gyvenimo daiktų internete ypatumai (Skaitmeninės teisės)

Beveik prieš dvidešimt penkerius metus didžiausia JAV telekomunikacijų bendrovė numatė, jog greitai pradėsime naudotis tuo metu neįtikėtinomis technologinėmis naujovėmis – elektroninėmis knygomis, GPS ir planšetiniais kompiuteriais, o bevielis ryšys suteiks galimybę bendrauti ir dirbti nebūnant namuose. Dabar šias naujoves naudojame kasdien ir be jų nebeįsivaizduojame savo gyvenimo. Tačiau ar žinome, kokie technologiniai pokyčiai mūsų laukia netolimoje ateityje ir ar jie galės apsaugoti mūsų privačią informaciją?
Plačiau >>

Ar gali Google apie mus pamiršti? (skaitmeninės teisės)

Šiuolaikiniai duomenų kaupimo ir apdorojimo mastai kelia grėsmę asmens privatumui. Didžiausia paieškos sistema pasaulyje – Google – gauna daugiau nei 40 tūkstančių užklausų per sekundę ir atlieka virš 3,5 milijardo paieškų per dieną. Ar galime reikalauti, kad ši paieškos sistema „pamirštų“, ką žino apie mus?
Plačiau >>

Europa prieš Facebook: kodėl, kaip ir ar tikrai tai įmanoma? (skaitmeninės teisės)

Ar bent kartą paskaičiavote, kiek kartų per dieną spaudžiate Like mygtuką savo Facebook paskyroje ar komentuojate įvairius įrašus? Ar pastebėjote, jog savo Facebook profilyje galite surasti net ir prieš kelerius metus vykusius pokalbius su draugais? Ar patikėtumėte, kadFacebook visus jūsų duomenis galėtų perduoti Valstybės saugumo departamentui ar panašiai kitos šalies institucijai? Tikriausiai daugelis mūsų apie tai net nesusimąsto.
Plačiau >>

Socialiniai tinklai: kaip išvengti grėsmių ir apsaugoti savo duomenis? (skaitmeninės teisės)

Socialiniai tinklai tampa neatskiriama mūsų gyvenimo dalimi – kas dieną esame pripratę bent kelis ar netgi keliolika kartų peržvelgti savo Facebook paskyrą, įkelti vieną ar kitą nuotrauką į Instagram bei pažymėti naujas profesines kompetencijas Linkedin. Internete kasdien paliekami daugiau nei1,61 milijardo vartotojų (2013 metų duomenys) „skaitmeninių pėdsakų“, kurie, neribotą laiką saugomi duomenų bazėse, tampa socialinių tinklų pagrindiniu pajamų šaltiniu.
Plačiau >>

MRU naujienos

2014 m. gruodžio 13 d. vyko antrasis Mykolo Romerio Universiteto Skaitmeninio turinio akademijos užsiėmimas, kurio metu buvo atrakintas antrasis Akademijos lygis bei susipažinta su programavimo pagrindais.
Plačiau >>

Kibernetinio saugumo koalicija: viešosios institucijos, akademinė bendruomenė ir verslas suvienijo jėgas prieš kibernetinius nusikaltimus


 Belgijos kibernetinių nusikaltimų kompetencijos centras B-CCENTRE pranešė apie įsteigtą Kibernetinio saugumo koaliciją. Kova su kibernetiniais nusikaltimais iki šiol yra gana fragmentuota. Pažanga šioje srityje gali būti pasiekta tik tuomet, jei visos suinteresuotos grupės veikia kartu. Kibernetinio saugumo koalicijos veiklos tikslas ir būtų suvienyti verslą, akademinę bendruomenę ir viešąsias institucijas bei panaudojant B-CCENTRE sukauptą kompetenciją tapti koordinuojančia, bendradarbiavimo ir žinių dalijimosi platforma šalyje.
Plačiau >>

Mokslinio tyrimas „Daiktų interneto technologijų ir kibernetinių nusikaltimų daiktų internete ypatumų ir kibernetinių nusikaltimų tyrimo metodų analizė“

Projekto „Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų, tyrimų ir švietimo centro kūrimas” metu Kauno technologijų universiteto mokslininkai parengė mokslinį tyrimą, kuriame analizuojami daiktų ir paslaugų interneto (toliau –DPI) technologijų ir elektroninių nusikaltimų DPI ypatumai, esami metodai skaitmeninės kriminalistinės ekspertizės pasirengimui ir tyrimui ir įrankiai bei jų taikymo galimybės, tiriant elektroninius nusikaltimus DPI.

Šiame moksliniame tyrime pateikiama daiktų interneto atsiradimo istorija, pagrindinės sąvokos, savybės, jo išsivystymas į daiktų ir paslaugų internetą (DPI),  bei vystymosi gairės. Apžvelgtos pagrindinės technologijos, darančios įtaką daiktų interneto vystymuisi – ryšiai, protokolai, techninės ir programinės įrangos elementai. Analizuojami socialiniai DPI aspektai – teikiama nauda bei baimės ir pavojai, siejami su daiktų internetu (etikos, privatumo, teisiniais ir saugumo aspektais).

Analizėje taip pat yra pateikiami kibernetinio nusikaltimo sąvokos ir skaitmeninės kriminalistinės ekspertizės apibrėžimai, kibernetinių nusikaltimų tipologija, formuluojami DPI saugos iššūkiai ir reikalavimai, aptariamos  DPI saugos charakteristikos, konkrečios grėsmės DPI saugai, įtraukiant grėsmes, susijusias su autorinių teisių pažeidimu ir piratavimu DPI, bei kibernetinių nusikaltimų DPI tendencijos.

Šiame tyrime analizuojamas organizacijos pasiruošimas skaitmeninei kriminalistinei ekspertizei, pristatomas skaitmeninės kriminalistinės ekspertizės procesas ir jo etapai, pateikiamas skaitmeninių įrodymų klasifikavimas, nagrinėjama skaitmeninių įrodymų analizės technika, analizuojama DPI specifika, nagrinėjama DPI skaitmeninės kriminalistinės ekspertizės šaltiniai ir įrodymai, pristatomi būdingi DPI nusikaltimai, neteisėtas skaitmeninio turinio kopijavimas.

Taip pat pateikiama kibernetinių nusikaltimų tyrimo įrankių taksonomija, klasifikuojant įrankius pagal taikymo aspektus ir elektroninių įrenginių tipus. Skyriuje analizuojami laisvai platinami, komerciniai ir atviro kodo įrankiai ir jų savybės, aptariamos jų taikymo galimybės kibernetiniams nusikaltimams DPI tirti.