LT EN

Dublino Universiteto Kibernetinių nusikaltimų tyrimų ir kibernetinio saugumo centro (UCD CCI) ekspertai Vilniuje vykdė mokymus "Sertifikuotas dėstytojas įvadui į nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimą dėstyti"

2015 m. gegužės 25-29 dienomis Dublino College Universiteto Kibernetinių nusikaltimų tyrimų ir kibernetinio saugumo centro (UCD CCI) ekspertas Gerry Buttner Vilniuje vykdė mokymus „Sertifikuotas dėstytojas įvadui į nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimą dėstyti“ (Certified trainer for First responders course delivery) ir mokymus „Įvadas į nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimą“ (First responders).

Šie mokymai skirti teisėsaugos institucijų atstovams ir ekspertams, dirbantiems kibernetinių nusikaltimų tyrimų ar prevencijos srityje. Mokymai buvo vykdyti įgyvendinant Europos Komisijos Prevencijos ir kovos su nusikaltimais 2007-2013 m. (Prevention of and fight against crime 2007-2013, ISEC) programos finansuojamą projektą „Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų ir tyrimų centras“.

Mokymų dalyviai buvo apmokyti, kaip dėstyti mokymo programą „Įvadas į į nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimą“ – kokius mokymo metodus naudoti, kokias praktines užduotis formuluoti, kaip patikrinti žinių ir įgūdžių įgijimą. Toliau apmokyti dėstytojai mokėsi pagal mokymo kursą „Įvadas į nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimą“ įtrauktų bazinių dalykų, reikalingų kibernetinių nusikaltimų tyrėjams ir ekspertams.

Įvade į nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimą sistemiškai supažindinama su kompiuterių veikimo principais, naudojamomis sąvokomis, terminais ir žargonu, pristatomas kibernetinių nusikaltimų veikimo modelis, supažindinama, kaip veikia tamsusis“ internetas, pateikiami pagrindiniai vaikų pornografijos psichologijos aspektai, supažindinama, kaip užkrečiama naudojant kenkėjišką programinę įrangą. Mokymo metu supažindinama su kratos ir tyrimo nusikaltimo vietoje, kur susiduriama su elektroniniais objektais, pagrindais bei tyrimui taikomais įrankiais ir reikalavimais. Esminiai tinklo funkcionavimo principai ir savybės, įgalinančios tokių su tinklu susietų paslaugų naudojimą kaip elektroninis paštas, ASP paklausimai, ebay ir paypal mokėjimo platformos, socialiniai tinklai, google paieškos sistema ir kuriomis naudojantis vartotojas gali tapti kibernetinio nusikaltimo taikiniu.

Kartu buvo pateiktas įvadas į atviro kodo žvalgybos technologijas – pristatyti pagrindiniai tokių įrankių funkcionavimo principai ir paskirtis, ištekliai, exif bylų formatas, pateikti praktiniai OSINT pavyzdžiai.

Žinių patikrinimas kartu su praktinėmis užduotims leido sėkmingai sertifikuoti visus mokymo dalyvius.

Numatoma, kad žinios ir įgūdžiai pagal mokymo programą „Įvadas į nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimą“ bus toliau skleidžiami apmokant ir kitus teisėsaugos atstovus bei sudarant galimybes mokytis nuotoliniu būdu per Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų ir tyrimų centro portalą. 

Rašyti komentarą

  Vardas  
  Komentaras  
  Saugos kodas Keisti  
  Čia nieko neveskite  
    Siųsti  

Naujausi komentarai

Komentarų kolkas nėra