LT EN

Naujienų pranešimai

L3CE ir MRU LAB’e lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados delegacija

Liepos 14 dieną MRU LAB’e lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados delegacija: ambasadorės pavaduotojas p. Howard T. Solomon, Politikos ir ekonomikos skyriaus vadovo pavaduotoja p. Diane Kohn ir kultūros atašė  p. Althea Cawley-Murphree.  
 

Plačiau >>

Lietuvoje sukurtas ir veikia nacionalinis kibernetinių nusikaltimų kompetencijų ir tyrimų centras

Dar 2013 m. suvienijus akademinės bendruomenės ir verslo pajėgumus Lietuvoje buvo įkurtas nacionalinis kibernetinių nusikaltimų kompetencijų ir tyrimų centras (L3CE), kuris tuo pačiu įsiliejo į tarptautinį nacionalinių kompetencijų centrų tinklą (2Centre). Šiuo metu tinklas vienija nacionalinius kompetencijų centrus, veikiančius daugelyje Europos Sąjungos (ES) šalių, ir suteikia prieigą šių šalių teisėtvarkos institucijoms prie tinklo išteklių – pareigūnų mokymo ir sertifikavimo programų, mokslininkų ir tyrėjų sukurtų programinių kriminalistikos įrankių, naujausių pasiekimų, panaudojant juos kibernetiniams nusikaltimams tirti. Tinklo veiklą koordinuoja ir palaiko mokslininkų programas visuomenės saugumui stiprinti kelios ES institucijos – Europolas, Jungtinis tyrimų centras, Europos kibernetinių nusikaltimų mokymų ir švietimo grupė (ECTEG) ir kt.

Plačiau >>

KTU mokslininkai sukūrė naują nusikaltimų daiktų internete kriminalistinių tyrimų metodą

Kauno technologijų universiteto (KTU) mokslininkai dalyvavo projekto „Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų ir tyrimų centras“ (L3CE) įgyvendinime, kurio metu sukūrė naują nusikaltimų daiktų internete kriminalistinių tyrimų metodą. L3CE projektą finansavo Europos Komisija per Nusikaltimų prevencijos ir kovos su jais 2007–2013 m. programą (angl. Prevention of and Fighting Against Crime Programme for 2007-2013, ISEC) (Sutarties Nr. HOME/2013/ISEC/AG/INT/4000005176).

Plačiau >>

Teisėsaugai parengtos naujos sertifikavimo programos padės greičiau surinkti skaitmeninius įkalčius

Lietuvos teisėsaugai parengtos naujos sertifikavimo programos „Elektroninių objektų surinkimas” ir „Windows artefaktai“, skirtos ikiteisminį tyrimą atliekantiems pareigūnams, informacinių technologijų specialistams ir ekspertams sertifikavimo programos.

Plačiau >>

Įgyvendinamo „Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų, tyrimų ir švietimo centro kūrimas“  projekto tarpiniai rezultatai.

2014 m. liepos mėn. pradėtas įgyvendinti Europos Komisijos finansuojamas projektas „Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų, tyrimų ir švietimo centro kūrimas“ (Grant Agreement No  HOME/2013/ISEC/AG/INT/4000005176) įpusėjo. 2015 m. balandžio mėnesį buvo parengta ir Europos Komisijos patvirtinta projekto vidurio rezultatų tarpinė ataskaita, kurioje įvardinti jau atlikti projekto darbai L3CE plėtros, mokslinės tiriamosios bei inovacijų veiklos (MTP), mokymų programų adaptavimo, lokalizavimo bei pritaikymo, o taip pat projekto viešinimo srityse. Be to, identifikuotos iki šiol iškilusios projekto rizikos ir jų valdymas.

Plačiau >>

Teisėsaugai skirtų sertifikavimo programų pristatymas Mykolo Romerio Universitete

2015 m. liepos 24 d. Mykolo Romerio Universitete vykusiame teisėsaugos, akademinės bendruomenės ir verslo atstovų susitikime buvo pristatytos ikiteisminį tyrimą atliekantiems pareigūnams, informacinių technologijų specialistams ir ekspertams skirtos sertifikavimo programos „Elektroninių objektų surinkimas” ir „Windows artefaktai“

Plačiau>>

2015 m. gegužės 25-29 dienomis Dubino College Universiteto Kibernetinių nusikaltimų tyrimų ir kibernetinio saugumo centro (UCD CCI) ekspertas Gerry Buttner Vilniuje vykdė mokymus „Sertifikuotas dėstytojas įvadui į nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimą dėstyti“ (Certified trainer for First responders course delivery) ir mokymus „Įvadas į nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimą“ (First responders). 

Šie mokymai skirti teisėsaugos institucijų atstovams ir ekspertams, dirbantiems kibernetinių nusikaltimų tyrimų ar prevencijos srityje. Mokymai buvo vykdyti įgyvendinant Europos Komisijos Prevencijos ir kovos su nusikaltimais 2007-2013 m. (Prevention of and fight against crime 2007-2013, ISEC) programos finansuojamą projektą „Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų ir tyrimų centras“.

Plačiau >>

Įgyvendinamo „Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų, tyrimų ir švietimo centro kūrimas“  projekto tarpiniai rezultatai

Nors Europos Komisijos finansuojamas projektas „Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų, tyrimų ir švietimo centro kūrimas“ (Grant Agreement No  HOME/2013/ISEC/AG/INT/4000005176) pradėtas įgyvendinti tik 2014 m. liepos mėn., tačiau jau matomi pirmieji rezultatai tokiose svarbiose srityse, kaip L3CE plėtra, mokslinė tiriamoji bei inovacijų veikla (MTI) ir mokymai.

Plačiau >>