LT EN

Mokslinės publikacijos

Daiktų internetas – tai jau dabartis

IT prietaisų apsuptis ir internetas tapo įprasti mūsų gyvenime ­– nuo kompiuterių ir išmaniųjų telefonų, kuriuos naudojame patys, iki prietaisų ir jutiklių, kurių mes nepastebime, bet kurie supa mus kasdien. Gamyba, sveikatos priežiūra, energijos ir vandens tiekimas, transportas, logistika, prekyba, prekių stebėsena ir srautų valdymas, medijos, sauga ir pan. – praktiškai visose gyvenimo srityse ir ūkio sektoriuose valdymas ir stebėsena vyksta naudojant internetą ir skaitmeninius prietaisus, sąveikaujančius per tinklą. 

Plačiau >>

Nusikaltimų pėdsakai elektroninėje erdvėje. Kaip jie tiriami?

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Vilniaus aps. VPK) Kriminalistinių tyrimų skyriuje yra atliekami informacinių technologijų tyrimai, kurių pagrindiniai tiriamieji objektai yra stacionarieji kompiuteriai, nešiojamieji kompiuteriai, kompiuteriniai tinklai, mobiliojo ryšio telefonai, be to pastaruoju metu ypatingai didelis dėmesys skiriamas nusikaltimų tyrimui elektroninėje erdvėje. Įvertinant padaromų nusikalstamų veikų tyrimų, kuriuos padeda tirti Kriminalistinių tyrimų skyriaus specialistai, svarbą, Vilniaus aps. VPK pradėjo rūpintis specialiaisiais mokymais kriminalinės policijos pareigūnams.
Plačiau >>

Horvath, Z. , Bogaerts, S. Sijtsema, J., & Demeyer, K. Privatumas, rizikos, informacijos apsauga ir socialinių tinklų naudojimosi elgsena pagal atrinktus Flamandijos Universiteto studentus

Šimtai milijonų žmonių iš visų amžiaus grupių, iš įvairių socialinių tinklų dalijasi įvairia didžiulės apimties informacija tarpusavyje ir su kitais žmonėmis, tame tarpe atskleisdami daug asmeninės informacijos ir duomenų, ryšių su draugais ar mažiau pažįstamais asmenimis. Taip elgiamasi dažnai neįvertinant potencialių privatumo, saugumo ir profiliavimo rizikų. Su kuriomis iš jų dažniausiai susiduriama?
Plačiau >>